17.07.2025

Appartement voor 390.000 euro, villa voor bijna 5 miljoen euro: waarom zoveel Belgen een tweede verblijf kopen in dit Spaanse golfdomein

Hoewel ze nooit tegen een balletje zullen slaan, kiezen veel van de duizenden Belgen die jaarlijks een Spaanse ‘casa’ kopen voor een verblijf op een golfdomein. En dat doen ze met een reden, want het zijn vaak tot de verbeelding sprekende plaatsen. Aan de Costa Blanca spant Las Colinas Golf & Country Club de kroon. 40 procent van de eigenaars zijn landgenoten. “Die hebben het gevoel dat ze veel meer krijgen dan alleen een tweede verblijf. En dat klopt ook”, stelt onze vastgoedexpert Bjorn Cocquyt vast.

Meer dan 70.000 Belgen hebben een tweede verblijf in Spanje. De grote meerderheid vertoeft in Tenerife, aan de Costa Blanca, aan de Costa Calida en aan de Costa del Sol. HLN-vastgoedexpert Bjorn Cocquyt ging voor de reeks ‘Vlaamse hotspots in Spanje’ in elke regio op reis. Niet naar plaatsen als Benidorm of Marbella, maar naar bijzondere plaatsen waar landgenoten ook een hoofdrol spelen. Voor elke regio krijg je tot slot ook een overzicht van wat er momenteel te koop staat.

De Costa del Sol wordt wel eens de Costa del Golf genoemd, maar de voorbije decennia zijn in elke kuststreek tientallen golfdomeinen aangelegd. Waar ze in Andalusië gewoon deel uitmaken van het exclusievere leven daar, vallen ze in goedkopere regio’s zoals de Costa Calida en de Costa Blanca veel meer op. Letterlijk zelfs, want het zijn vaak groene oases in een landschap dat kreunt onder meer dan 300 dagen zon per jaar.

De ontwikkelaars van de domeinen verdienen niet alleen geld aan de golfers, maar ook aan het vastgoed dat er gebouwd en gretig gekocht wordt. Wie daar een ‘casa’ aanschaft, krijgt er dikwijls prachtige vergezichten en een weids landschap bovenop. Het contrast met de volgebouwde wijken erbuiten is groot. Bepaalde resorts vormen dorpjes op zich, met restaurants, bars, padel- en tennisterreinen, een fitness, wellness, …

Op de luxueuze Las Colinas Golf & Country Club, een klein uur ten zuiden van Alicante, heb je het allemaal. Niet alleen werd de golf al vijf keer uitgeroepen tot de beste van Spanje, de club kreeg ook al een award als Leading Villa Resort in Europa. “We creëren een exclusieve woongemeenschap, met huizen die in de natuurlijke omgeving geïntegreerd worden. Al het vastgoed wordt zo ontworpen om maximaal te genieten van het binnen- en buitenleven. We zetten in op kwaliteit, functionaliteit, design en privacy”, luidt het bij de Madrileense eigenaar GMP.

Ze verkopen zichzelf als ‘a world apart’ en we kunnen zelf vaststellen dat daar maar weinig van gelogen is. Die wereld opent zich voor ons zodra een camera aan de bewakingspost van het domein onze nummerplaat heeft gescand. Nadat we ons een spectaculaire weg omhoog hebben gebaand via een kloof tussen twee rotswanden worden we aan het clubhuis getrakteerd op een panoramisch zicht op een van de holes en de omliggende vallei.

Tussen de bomen staan hier en daar huizen en appartementen gegroepeerd. “Je moet je voorstellen dat er 15 jaar geleden nog niks was gebouwd. We herinneren ons hoe we hier met klanten stonden: ‘uw huis wordt niet achter die heuvel gebouwd, maar achter die volgende’. Voor die mensen was het niet makkelijk om hun geld te investeren op het moment dat we nog niets tastbaars konden tonen”, vertellen Steven Theunis en Leen Vermeulen.

Het koppel runt samen het makelaarskantoor HIP Estates. In die begindagen waren ze samen met een Scandinavische firma de enigen die hier vastgoed mochten verkopen. “Zodra de eerste fase klaar was, ging de bal aan het rollen. Zelf hebben we hier ook al zes jaar een huis. Mochten we het al van de hand willen doen, kunnen we qua locatie, luxe, beleving en veiligheid eigenlijk niet verbeteren.”

Groen moet overheersen
Vandaag zijn er al 1.050 eigendommen verkocht op Las Colinas, waarvan er 150 nu in de steigers staan. Er is nog plaats voor zo’n 600 extra, maar dan stopt het. “Op het domein van 303 hectare moet het groen blijven overheersen. Dat is vastgelegd in het oorspronkelijke masterplan. Daarin staat ook dat al het vastgoed op elkaar afgestemd moet zijn en de goedkeuring nodig heeft van de hoofdarchitect. Die eenheid die zo behouden blijft, bepaalt mee de schoonheid van het domein.”

Onder de eigenaars zitten heel wat nationaliteiten, maar de Belgen zijn met 40 procent veruit de grootste groep. Het kost ons niet veel moeite om te achterhalen waarom zij net voor deze plek kiezen. Alles aan Las Colinas straalt stijl en klasse uit, meer dan elke andere golfclub in de regio. De natuur is indrukwekkend mooi en door de rust die er heerst, ontspan je zonder de minste inspanning.
Het is ook maar een kwartiertje rijden tot aan de zee en daar heeft Las Colinas met WOW zelfs een beach club met zwembad die bestemd is voor de eigenaars.

Zij hebben het gevoel dat je veel meer krijgt dan alleen maar een tweede verblijf en dat klopt, al moet je daar wel voor betalen. Momenteel kost een appartement met twee slaapkamers 390.000 euro. Dat is veel geld, maar als je het ons vraagt, zal dat bedrag in de toekomst enkel oplopen. Die 390.000 euro is trouwens 195.000 euro meer dan de prijs in de zomer van 2012 en 91.000 euro meer in vergelijking met die van het voorjaar van 2022. We kunnen ons slechtere investeringen voorstellen. Reken wel op een maandelijkse kost vanaf 120 euro voor de beveiliging, het onderhoud van de tuinen en het zwembad, de liften, …

Nieuwe norm
Voor een villa betaal je uiteraard een veelvoud. Om de zoveel tijd wordt er bewust een statement gemaakt met een zogenaamde ‘signature villa’ die bedoeld is om een nieuwe norm te zetten. Als architectuurliefhebber kom je hier dus aan je trekken. Onze favoriet is de Morning Breeze, getekend door Monica Armani, de nicht van modegoeroe Giorgio Armani. Op een oppervlakte van 760 m² is er plaats genoeg voor een fitnesszaal en volledige wellness, maar wat het meeste indruk maakt, is het zwembad met glazen wanden. Aan al dat fraais hangt een prijskaartje vast van 4.850.000 euro.

“Maar eigenlijk is vastgoed hier niet duur als je de prijzen naast die aan de Belgische kust legt. Voor iets vergelijkbaars betaal je bij ons zeker het dubbele”, vertelt Peggy. Zij en haar man Patrick zijn eigenaar van een appartement met een schitterend terras. “Dit is onze tweede thuis geworden. De streek is misschien niet de mooiste van Spanje, maar het domein is echt een verademing. We hopen om in de toekomst steeds vaker te kunnen komen. Ik heb zelfs een bureautje om van hieruit te werken. Ik kan je verzekeren dat een setting als deze heel aangenaam en inspirerend is.”

Half vrijstaande woning op Las Colinas vanaf 750.000 euro

In een van de rustigste verkavelingen worden op dit moment acht halfopen woningen gebouwd. Afhankelijk van de grootte van het perceel (van 486 tot 589 m²) betaal je tussen de 750.000 en 770.000 euro. Ze beschikken over drie slaap- en twee badkamers en hebben een bewoonbare oppervlakte van 127 m². Appartementen op Las Colinas zijn er momenteel vanaf 390.000 euro. Er staat ook een nieuwe luxevilla te koop voor 2.450.000 euro.

https://www.hipestates.com/aanbod/spanje/costa-blanca-zuid/villa-larus-unieke-mediterraanse-ibiza-sfeer-villa-s-te-las-colinas-golf-country-club

Appartement in San Miguel de Salinas vanaf 239.900 euro

Met Samsara verrijst een nieuw complex van 110 appartementen, waarvan er 52 in een eerste fase worden gebouwd. Je hebt keuze uit verschillende types: twee of drie slaapkamers, met een tuintje of een solarium, zongericht of met wat schaduw,… De oppervlaktes variëren van 64 tot 84 m². Er is ook een gemeenschappelijke tuin met zwembad. Het is ongeveer een kwartier rijden tot het strand.

https://www.hipestates.com/aanbod/spanje/costa-blanca-zuid/nieuwbouwappartementen-horizon-in-san-miguel-de-salinas

Vrijstaand huis voor 460.000 euro in Pilar de la Horadada

Op 100 meter van een golfbaan en op 6 km van het strand: qua locatie zit je met deze villa alleszins goed. De architectuur is er voor wie op zoek is naar iets meer karakter, want onder andere de vloeren met een marmermotief zijn anders dan de doorsneeafwerking. Elk van de drie slaapkamers heeft een eigen badkamer en ingebouwde kasten.

https://www.hipestates.com/aanbod/spanje/costa-blanca-zuid/moderne-nieuwbouwvillas-te-koop-op-golfresort-pilar-de-la-horadada

https://www.hln.be/mijn-geld/appartement-voor-390-000-euro-villa-voor-bijna-5-miljoen-euro-waarom-zoveel-belgen-een-tweede-verblijf-kopen-in-dit-spaanse-golfdomein~a73e761d/